Kontaktní osoba: Ondřej Špalek, tel. 777 077 651

Místo konání: sportovní hala Skuteč, ČSA 1000

Startovné: 1799 Kč (zahrnuje pronájem haly, rozhodčí, ceny pro týmy)

Časový program turnaje (orientační, může dojít k posunu)

12:50 – 15:45 – utkání finálové skupiny a skupiny o umístění

16:10 – závěr a vyhlášení turnaje vyhlášení turnaje

Základní pravidla:

Počet hráčů: 5 + 1

Pravidla: dle platných pravidel ČfBU s následujícími výjimkami: změna času (viz. hrací doba), kapitán mužstva nemusí být označen páskou, jako dres budou postačovat jednotná trika, střídačky a časomíra nemusí být přesně dle definice pravidel ČfBU.)

Turnaje je určen pro amatérská družstva.

Hrací doba: 1x 15 minut, hrubý čas, poslední minuta zápasu čistý čas. Čas utkání se bude zastavovat vždy při vstřelení branky, vyloučení, na zapískání rozhodčích. Týmu je povoleno vzít si oddechový čas.

Rozhodčí: kvalifikovaní rozhodčí ze zkušenostmí s rozhodováním florbalových turnajů.

Herní systém:

Mužstva budou rozdělena do 2 skupin po 4 týmech. Po odehrání skupiny postoupí vždy 2 nejlepší tým do finálové skupiny. Zbylé týmy utvoří skupinu o konečné umístění. Vzájemné zápasy týmů se započítávají do utkání finálové skupiny i skupiny o konečné umístění. Celkové pořadí turnaje bude určeno na základě výsledků finálové skupiny a skupiny o konečné umístění a to tak, že ve finálové skupině budou týmy podle bodů na 1. - 4. místě a ve skupině o umístění budou týmy podle bodů na 5. - 8. místě.

Bodování:

Za vítězství se počítají 3 body, za remízu 1bod. Za prohru má tým 0 bodů. O umístění ve skupinách rozhoduje počet bodů, vzájemná utkání, rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami (vyšší kladné číslo vyhrává, případně menší záporné číslo vyhrává), vyšší počet vstřelených branek, los.

Soupiska družstva:

Každé mužstvo odevzdá před začátkem turnaje soupisku hráčů. Do ní se zapisují branky, asistence a tresty, aby mohli být vyhodnoceny individuální trofeje. Soupiska pro turnaj může obsahovat max. 10 hráčů do pole + 2 brankáře.

Protesty a sporné situace: budou řešeni dohodou mezi rozhodčími, kapitány hrajících týmů a pořadateli turnaje.

Ceny: pohár za 1. - 3. místo, medaile, diplomy pro všechna mužstva, trofej pro vítěze kanadského bodování, nejlepšího střelce, nejlepšího brankáře

• prezentace a možnost vyzkoušení sálové obuvi ASICS

Doprovodný program bude vystaven v malé hale (badmintonové kurty) a bude otevřen od 10:00 – cca. 14:00 h nebo déle dle zájmu